Реструктуризація боргу

Для недопущення виникнення кредитної заборгованості, фінансові інституції, серед інших, широко використовують такий механізм як реструктуризація боргу. Його основною метою є захист фінансових інтересів кредитора та забезпечення уникнення штрафних санкцій та репутаційних збитків з боку боржника.

Реструктуризація боргу: що це таке?

У випадку неможливості, з тих чи інших обставин, боржником вчасно погасити фінансове зобов’язання, банк чи інша фінансова організація може запропонувати своєму клієнту провести реструктуризацію боргу, що дозволить погасити клієнту поточний кредит та зберегти свою кредитну історію від негативних записів.

Зазвичай, в межах процедури реструктуризації можуть застосовуватися такі заходи:

 • зміна графіка виплат за попереднім кредитним договором;
 • продовження строку дії кредитного договору;
 • кредитні канікули;
 • зміна умов кредитного договору (зазвичай застосовується до валютних кредитних договорів, при значних валютних коливаннях на ринку).

Однак варто бути готовим до того, що часто банки висувають такі умови реструктуризації за яких ви не отримуєте жодних преференцій, а банк навпаки – ще більше затягує на вас боргову петлю. Тому, починаючи переговори з банком про реструктуризацію кредиту, варто мати чітко сплановану тактику ведення переговорів, а також мати розуміння який з варіантів є найбільш вигідним для вас.

Серед типових прикладів реструктуризації кредитної заборгованості у вітчизняній практиці є:

 • реструктуризація, за якої неустойка та проценти капіталізуються в тіло кредиту, і як наслідок на нове, зазвичай збільшене тіло кредиту, нараховуються відсотки. Такий спосіб реструктуризації є одним з найбільш невигідних та ризикових для клієнтів, намагайтесь його уникати всіма можливими засобами;
 • реструктуризація за якої неустойка списується, а проценти за кредитом капіталізуються у його тіло;
 • реструктуризація, в результаті якої списується неустойка та проценти. Це так зване «часткове прощення боргу». Саме цей спосіб здійснення реструктуризації є ідеальним для позичальника, але щоб домогтися таких умов від банку доведеться ретельно обґрунтувати свою позицію;
 • реструктуризація, коли здійснюється добровільна реалізація предмета застави чи іпотеки (зазвичай авто чи нерухомість). У такому випадку списується неустойка або частина боргового зобов’язання. В такій ситуації, боржники зазвичай перепродають майно що перебуває під обтяженням, довіреним особами, а залишок боргу «сумлінно» виплачують. Така «схема» хоч і виглядає привабливо, але несе у собі ряд ризиків, обійти чи подолати які без кваліфікованої допомоги юриста майже не можливо.

Якщо Ви або Ваш бізнес потрапили у скрутне становище та потребуєте проведення реструктуризації боргу, наші висококваліфіковані юристи готові проконсультувати Вас з цього питання та допомогти оформити договір реструктуризації на найбільш вигідних для вас умовах.

Серед послуг що надає «SLS Group» з приводу кредитного консультування:

 • ведення переговорів та оформлення договорів щодо реструктуризації боргу;
 • забезпечення юридичного захисту від колекторів;
 • зняття незаконно накладеного арешту з майна;
 • припинення поруки, скасування виконавчих написів та інші.

Звертайтеся до фахівців юридичної компанії «SLS Group», які нададуть детальну юридичну консультацію, а також допоможуть знайти відповіді на ці та інші питання, що Вас турбують. Записатися на консультацію або дізнатися більше інформації можна за вказаним телефоном або через форму зворотнього зв’язку.