Адвокати компанії SLS GROUP захистили інтереси клієнта у Великій Палаті Верховного Суду

Адвокати АО «СЛС ГРУП» успішно захистили інтереси клієнта — власника корпоративних прав від рейдерського захоплення.

3 листопада 2020 року на засіданні Великої Палати Верховного Суду, в якому взяли участь адвокати нашої компанії Семена Грапенюк та Ірина Романюк, було поставлено крапку в корпоративному спорі, який тривав більше чотирьох років. За результатами розгляду справи Верховний суд підтримав позицію адвокатів СЛС Груп про відсутність підстав для перегляду рішення Вищого господарського суду за нововиявленими обставинами.

Передісторія: у 2017 році прийнято постанову Вищого господарського суду, якою задоволено позов клієнта про визнання недійсними рішень загальних зборів учасників товариства, на яких цей клієнт як мажоритарний учасник товариства не був присутній.

Наприкінці весни 2020 року інший учасник товариства звернувся до Касаційного господарського суду із заявою про перегляд вказаної постанови Вищого господарського суду у зв’язку з нововиявленою обставиною, а також про передачу справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду у зв’язку з наявністю у справі виключної правової проблеми.

Ухвалою Касаційного господарського суду справу передано на розгляд Великої Палати Верховного Суду у зв’язку з наявністю у справі виключної правової проблеми, зокрема у вирішенні питання, яким чином рішення про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності у зв’язку з прийняттям рішення по справі впливає на чинність такого судового рішення, а також чи є таке рішення про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності нововиявленою обставиною для перегляду прийнятого ними рішення.

Велика Палата Верховного Суду погодилася із доводами адвокатів  SLS GROUP про те, що вказана заявником обставина не відповідає критеріям нововиявленої обставини та не є підставою для повторного перегляду остаточного рішення у справі. Верховний Суд відмовив у задоволенні заяви про перегляд, залишивши в силі постанову Вищого господарського суду та тим самим захистив інтереси мажоритарного учасника товариства від протиправних дій, спрямованих на рейдерське захоплення нерухомого майна товариства.

 

Фото: wiki