АЛІМЕНТИ ПО-НОВОМУ!

За декілька тижнів у силу вступить Закон №2475-VII щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання, котрий спрямований на посилення відповідальності батьків, що ухиляються від сплати аліментів, встановлює механізм їх покарання та впроваджує систему контролю за цільовим використанням аліментів. Окрім того, цим же законом встановлюється можливість вивезення дитини на місяць за кордон, без дозволу того з батьків, хто не проживає разом з дитиною.

Серед основних новел Сімейного кодексу можна виділити положення, що закріплює право дітей на виділ в натурі майна, що знаходиться в спільній сумісній власності батьків. У випадках коли виділити у натурі частку з майна неможливо, діти отримують право на одержання компенсації, вартості належної їм долі, у грошовій або іншій матеріальній формі.

Окрім того, у Законі зазначається, що в процесі визначення розміру аліментів суди повинні враховувати не тільки наявні у платника рухоме, нерухоме майно та грошові кошти, але і весь спектр його майнових прав, в тому числі права інтелектуальної власності, корпоративних прав та інших.

Варто звернути увагу, на те, що Закон розширює можливості судів, щодо встановлення розміру аліментів. Так, у випадках коли сума доходів платника, не є достатньою для встановлення навіть мінімального рекомендованого розміру аліментів, що дорівнює прожитковому мінімуму (для відповідної вікової групи), суди мають враховувати розмір його витрат, особливо у випадках значно перевищення їх розміру над рівнем доходів. Таке положення, є вкрай актуальним в умовах значного рівня тінізації економіки і дозволить значно підвищити рівень майнового захисту дітей.

Окрім того, починаючи з 28 серпня, аліменти підлягають щорічній індексації, якщо їх платник і одержувач не домовилися про інші умови.

Що ж стосується, осіб котрі продовжуватимуть ухилятись від сплати аліментів, то їх чекає ще одна неприємна новина. З моменту набуття Законом чинності діти будуть звільнятися судом від обов’язку з утримання батьків у випадках, коли у останніх наявна заборгованість зі сплати аліментів за три роки.