ДСА змінила Правила пропуску осіб до приміщень суду: тепер і за посвідченням адвоката

За зверненням НААУ Державна судова адміністрація України внесла до переліку документів, за якими допускатимуть у приміщення судів, посвідчення адвоката України.

Про це йдеться у відповіді ДСА на лист НААУ.

«З метою ідентифікації осіб, які прибули до суду, іншого органу або установи системи правосуддя, їх пропуск здійснюється на підставі документу, що посвічує особу (паспорт громадянина України, паспорт для виїзду за кордон, посвідчення адвоката України, національного посвідчення водія України, пенсійного посвідчення, іншого офіційного документу, що містить фотокартку особи та печатку установи, яка видала документ)», – йдеться у листі.

Нагадаємо, після того, як 22 листопада 2019 року були оприлюднені нові Правила пропуску осіб до будинків (приміщень) судів, органів та установ системи правосуддя й транспортних засобів на їх територію, НААУ скерувала лист до ДСА, в якому наголошувала, що посвідчення адвоката України – це офіційний документ.

«Набуття статусу адвоката передбачає, зокрема, отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, посвідчення адвоката України (ст. 12 закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»). Особі, яка склала присягу адвоката України, радою адвокатів регіону у день складення присяги безоплатно видаються свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката України. Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю і посвідчення адвоката України не обмежуються віком особи та є безстроковими. Зразки свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю і посвідчення адвоката України затверджуються Радою адвокатів України», – йшлося у зверненні НААУ.

Фото: kdka.org.ua