Новації податкового кодексу у 2019 році

1 січня вступили в силу зміни до Податкового кодексу, а тому пропонуємо вам короткий огляд нововведень з якими можуть зіткнутись юристи-податківці у 2019 році.

Так, cтавка земельного податку для лісових земель була обмежена 0,1% від нормативної грошової оцінки таких земель.

Окрім того, акцизним складом у 2019 році вважатимуть лише приміщення, у яких під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник здійснює виробництво, обробку, розлив спирту, горілки, лікеро-горілчаних виробів та пального. Не вважатимуться акцизним складом приміщення, які використовуються виключно для пакування, фасування, оптової та роздрібної торгівлі, а також паливний бак як ємність для зберігання пального безпосередньо в транспортному засобі.

Платники єдиного податку, які реалізують лікарські засоби і медичні вироби, будуть зобов’язані використовувати РРО . Крім того, у новому році платникам податку не можна буде відмовитися від податкової пільги з податку на додану вартість або припинити її.

Пеня буде нараховуватися при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного платником або податковим агентом, в тому числі в разі зміни податкової звітності в результаті самостійного виявлення платником податку помилок згідно ст. 50 Податкового кодексу України – після закінчення 90 календарних днів (270 календарних днів у разі здійснення платником податків самостійної коригування відповідно до пп. 39.5.4 ПК).

На кінець, фізичні особи-підприємці платники єдиного податку 1 – 3 групи, окрім пива та столових вин, зможуть продавати сидр та перрі (без додання спирту).