НОВИЙ ПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ДОЗВОЛІВ НА НАДРОКОРИСТУВАННЯ

Кабінет міністрів України на засіданні 26 липня в четвер затвердив механізм продажу спеціальних дозволів на користування надрами.

Починаючи з 1 вересня 2018 року, протягом наступного року, до 1 вересня 2019 року, спеціальні дозволи на надрокористування будуть продаватися на електронних аукціонах.

За новим Порядком, гарантійний внесок для участі в аукціоні складе 20% від стартової вартості лота, вартість пакета аукціонної документації – 3,12% від початкової вартості дозволу, але не менше 4,5 тис. грн. і не більше 72,55 тис. грн.

Зміняться також і часові проміжки проведення торгів. Так, електронні торги для отримання дозволу на надрокористування нафтозаговими ділянками будуть проводить через 50 днів після розміщення інформаційного повідомлення, а торги з приводу всіх інших видів корисних копалин через 30 днів. У випадках коли буде подано менше двох заявок на участь у торгах вони, як і раніше, будуть вважатися недійними.

За підсумками проведених торгів Держгеонадра до 01.09.2019 року повинні будуть подати в Кабмін висновки та пропозиції щодо переходів або відмови від переходу на електронну форму аукціонів на постійній основі.

Що стосується аукціонів, оголошення про проведення яких були опубліковані до 01.08.2018 року, то до них буде застосовуватись старий порядок, що не зазнав змін.