ОНОВЛЕННЯ СИСТЕМИ PROZORRO

Завершився перший етап інтеграції Державного реєстру лікарських засобів з системою державних закупівель Prozorro. Тепер дані про лікарські засоби, зареєстровані в Україні, будуть автоматично оновлюватись в системі.

Так, при оголошенні закупівель державні медичні заклади обиратимуть два показники: діючу речовину та область її дії. Така жорстка прив’язка до вичерпного переліку має на меті зменшити маніпуляції та випадкові помилки в описі предмету закупівлі, а також спростить пошук тендерів для постачальників.

За планом, наступним етапом має стати інтеграція Державного реєстру лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я для постачальників. Це дозволить учасникам торгів при формуванні своєї пропозиції для кожної категорії відповідно до міжнародної непатентованої назви, обирати зі списку торгову назву ліків, поставку якої вони пропонують забезпечити. Реалізація цієї частину проекту з вдосконалення системи Prozorro має завершитись наприкінці вересня цього року.

Окрім того, в подальшому йтиметься про проведення тендерів, сума яких перевищує 200 тис. грн., за правилом «один лот – один препарат», що має забезпечити можливість відстежувати коливання цін у розрізі кожного препарату та попередити їх завищення.