Почали діяти нові “зелені” тарифи щодо регулювання домашніх електростанцій

9 серпня 2019 року набув чинності Закон України Про внесення змін до статті 9-1 Закону України “Про альтернативні джерела енергії” щодо врегулювання питання генерації електричної енергії приватними домогосподарствами”.

Новий Закон дозволяє домашнім сонячним електростанціям (потужністю до 30 кВт) продавати електроенергію за, так званим, «зеленим» тарифом і водночас скасовує норму про те, що домашні сонячні електростанції можуть працювати лише на дахах та фасадах будівель.

Документ також зазначає, що «зелений» тариф встановлюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на електричну енергію, вироблену на введених в експлуатацію генеруючих установках приватних домогосподарств, споживачів, у тому числі енергетичних кооперативів, з альтернативних джерел енергії.

«Зелений» тариф на електричну енергію встановлюється єдиним за кожним видом альтернативного джерела енергії та для комбінованих вітро-сонячних генеруючих систем.

Для суб’єктів господарювання, приватних домогосподарств і споживачів, які виробляють електричну енергію з використанням альтернативних джерел енергії, «зелений» тариф встановлюється до 1 січня 2030 року. Фіксований мінімальний розмір тарифу прив’язується до офіційного курсу євро.

“Зелений» тариф для об’єктів електроенергетики, введених в експлуатацію до 31 грудня 2024 року, та приватних домогосподарств і споживачів, у тому числі енергетичних кооперативів, договір про купівлю-продаж електричної енергії з якими укладено до 31 грудня 2024 року, не може бути меншим за фіксований мінімальний розмір «зеленого» тарифу” – йдеться у законі.

Фото: EcoFoton