Пристрої віртуальної реальності скоро будуть використовувати в суді

Адвокати Марк Ламбер і Джеймс Гуднау розробляють сценарії для відтворення в віртуальній реальності подій, що послужили приводом для судових розглядів — переважно аварій, а також випадків насильницької смерті.

Юристи співпрацюють з командою аналітиків і художників Kitchen Sink Studios, які вивчають свідчення поліції, жертв події і свідків і на основі цього створюють реалістичні VR-фільми тривалістю близько 30 секунд. Для демонстрації роликів в суді планується використовувати гарнітуру віртуальної реальності Oculus Rift. Про це пише Hightech з посиланням на Vocativ.

Поки що технологія жодного разу не була продемонстрована в ході судового засідання, проте адвокати збираються впровадити VR в процеси розгляду справ. Віртуальна реальність допоможе присяжним краще відтворити картину події і зрозуміти, що насправді сталося під час інциденту. Технологія також дозволяє подивитися на подію з різних точок зору і спростувати деякі пункти показань. Наприклад, якщо свідок у справі про нещасний випадок на дорозі каже, що горіло зелене світло, коли вантажівка проїжджала через перехрестя, то за допомогою VR можна перевірити, чи дійсно він міг бачити колір сигналу світлофора зі своєї точки спостереження.

Серйозною перешкодою на шляху до широкого поширення технології в судовій практиці поки що залишається висока вартість створення VR-фільмів. Робота над одним таким роликом зазвичай займає від 100 до 1000 годин. Якщо врахувати, що фахівець з VR зазвичай отримує приблизно $ 150 на годину, вартість одного такого фільму становить від $ 15 000 до $ 150 000.