Рейдерське захоплення

Не дивлячись на спроби законодавця унеможливити рейдерське захоплення бізнесу, випадків протиправного позбавлення підприємців прав на власні підприємства та їх майно суттєво не поменшало. Рейдерські захоплення є загрозою для будь-якого виду бізнесу незалежно від сфери діяльності, його розмірів або кількості років на ринку. Хоча, зрозуміло, що чим привабливішим є підприємство з точки зору доходів чи майна, яке перебуває в його власності, тим вищим є ризик його захоплення. Крім протиправного переведення прав власності на підприємство інтереси рейдерів також доволі часто спрямовані на нерухоме майно, в тому числі, земельні ділянки, належні юридичним особам. Інструментами захоплення в основному є підробка документів, підписів на документах, проведення зборів вищого органу управління підприємством з порушенням процедури тощо. Важливою складовою в процедурі відновлення прав власника є робота з працівниками та бізнес-партнерами (орендарями, постачальниками), оскільки при неправильно організованій роботі особа може зазнати не лише матеріальної шкоди, а й втратити довіру персоналу чи контрагентів, погіршити власну ділову репутацію. У юристів та адвокатів нашої компанії величезний досвід в сфері відновлення прав власників при незаконному захопленні їх бізнесу чи майна.

Юридична компанія «SLS Group» пропонує антирейдерські послуги. Наші фахівці:

 • проведуть аналіз можливих ризиків;
 • запропонують і допоможуть реалізувати заходи, спрямовані на недопущення рейдерського захоплення;
 • запропонують алгоритм дій щодо відновлення прав на підприємство та майно;
 • сформулюють моделі поведінки та алгоритм заходів необхідних до моменту відновлення прав на підприємство та майно з метою захисту інтересів працівників та бізнес-партнерів.

Своєчасне звернення за правовою допомогою та захистом до кваліфікованих юристів нашої компанії допоможе запобігти рейдерському захопленню. Адже профілактика завжди дешевша та ефективніша, ніж повернення активів й бізнесу. А у випадку, якщо захоплення сталося все ж сталося, наша команда в максимально стислі строки допоможе відновити права на бізнес та майно.

Рейдерство в Україні: як відбувається захоплення

Сьогодні рейдерство в Україні набирає обертів – все більше підприємств потерпають від нього. Хоча термін «рейдерство» активно використовується як підприємцями, так і державними органами, в українському законодавстві офіційного визначення він не має. Це поняття прийшло з США, де рейдерами називають сторону, яка поглинає бізнес в процесі злиття. Але в Україні рейдерство отримало інше значення – воно означає «недружнє» поглинання бізнесу або встановлення контролю над його активами проти волі власників, як правило, за допомогою незаконних дій.

Рейдери ретельно готуються до атаки. Традиційно, захоплення підприємства відбувається в декілька етапів:

 • збір даних: саме на цьому етапі рейдери вирішують чи варта компанія уваги. Оцінюється інвестиційна привабливість, рівень захисту, визначаються слабкі місця, збирається компрометуюча інформація, проводиться збір даних про співробітників, з якими налагоджуються контакти;
 • захоплення підприємства: на основі зібраних матеріалів рейдери вирішують, який з методів буде ефективнішим. Атака може відбуватися:
  ○ через статутний капітал шляхом позбавлення власника компанії всіх або частини його корпоративних прав, як через підставних осіб, так і через співвласників;
  ○ через придбання кредиторської заборгованості;
  ○ шляхом фінансового шахрайства та підробки документів;
  ○ через ініціювання банкрутства;
  ○ шляхом створення штучних проблем з контролюючими органами;
  ○ через відкриття кримінальних проваджень на засновників чи керівників.

За відсутності або низькому рівні юридичного захисту найбільш швидким та ефективним методом є силове захоплення підприємства. Зазвичай компанії не здатні відбити атаку. В результаті, відбувається легалізація рейдерів та повне поглинання бізнесу.

Захистити свій бізнес від рейдерів можливо разом з юридичною компанією «SLS Group». Наша команда адвокатів розробить ефективну систему правового захисту на юридичному, фінансовому, репутаційному рівнях з урахуванням всіх ризиків. Більше інформації — у наших спеціалістів!