Розроблено ШІ-систему експертизи договорів і контрактів

Ізраїльський стартап LawGeex розробив ШІ-систему експертизи договорів і контрактів на наявність неточностей і підводних каменів.

Штучний інтелект ще не здатний повністю замінити правознавців-людей, але вже може взяти на себе частину їх роботи.

По суті, система LawGeex відповідає на одне просте запитання: «Чи підписувати мені це?», причому робить це швидко і обходиться набагато дешевше, ніж послуги юриста. Користувач може відправити договір ШІ, а той вичитає його і перевірить на відповідність наперед визначеній правовій політиці компанії.

Якщо все виглядає добре, ШІ рекомендує підписати договір. Якщо він знаходить якісь неузгодженості, які потребують виправлення, співробітники LawGeex передають документи команді юристів замовника, виділивши той пункт, який викликав питання, разом з порадами ШІ щодо його зміни.

У підсумку професійним юристам не треба більше витрачати час на розгляд контрактів, що не викликають зайвих питання, а на проблемні вони витрачають лише кілька хвилин, а не годин. Іншими словами, LawGeex діє як автоматична перевірка правопису, але замість граматики і орфографії ШІ навчений розуміти спеціальну мову правознавців — юридичний жаргон.

Компанія залучила $ 12 млн від венчурного фонду Aleph і інших інвесторів на розвиток продукту і посилення своєї присутності в США, повідомляє TechCrunch.