У ВРУ хочуть зобов’язати інтернет-провайдерів надавати дані користувачів поліції

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 4004 щодо боротьби з кіберзлочинністю, використання електронних доказів у суді та можливості конфіскації криптовалют.

Документ пропонує внести низку змін до Кримінально-процесуального кодексу і закону про телекомунікації.

Як слідує з пояснювальної записки, метою цього проєкту є мінімізація негативного впливу кіберзлочинності на процеси, що відбуваються у суспільстві.

Законопроєкт пропонує внести відповідні зміни до Кримінального процесуального кодексу України, Закону України «Про телекомунікації» з метою підвищення ефективності боротьби з кіберзлочинністю, які стосуються:

  • вдосконалення процедури проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальних провадження щодо кіберзлочинів; 
  • вдосконалення державно-приватної взаємодії правоохоронних органів та операторів телекомунікації під час проведення оперативно-розшукових заходів, негласних слідчих (розшукових) дій та тимчасового доступу до інформації, речей і документів.

Інтернет-провайдерів також зобов’яжуть встановлювати за власний кошт обладнання для доступу до захищеної законом персональної інформації їхніх клієнтів.

Таким чином, плануюється надати правоохоронним органам можливість переглядати збережені метадані з мобільних телефонів та інтернет-трафік користувачів (які сайти вони відвідували тощо). Окрім цього, пропонується ввести можливість конфіскація владою криптовалют, щоб запобігти відмиванню доходів.

Джерело: Babel

Фото: pixabay