У ВРУ підтримують посилення відповідальності за домашнє насильство

Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт, який посилює адміністративну відповідальність за домашнє насильство. Але зміни стосуються не збільшення штрафів.

Законопроєкт №3908-1 підтримали 328 народних депутатів.

У проєкті пропонується вказати, що за домашнє насильство та насильство за ознакою статі відповідатимуть також військовослужбовці, поліцейські та інші особи, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів. Наразі є труднощі з притягненням до відповідальності за домашнє насильство військовозобов’язаних, бо це не є порушенням, пов’язаним зі службою.

Окрім того, пропонується збільшити строки притягнення до адмінвідповідальності за домашнє насильство з трьох до шести місяців із дня виявлення порушення. Законопроєкт передбачає використання нового альтернативного виду адмінпокарання — суспільно корисні роботи.

За перше порушення можуть призначити штраф від 170 до 340 грн, або громадські роботи на 30-40 годин, або суспільно корисні роботи від 100 до 240 годин, або адмінарешт до 10 діб. За повторне порушення упродовж року можуть призначити суспільні роботи від 240 до 360 годин.

У пояснювальній записці йдеться, що суспільно корисні роботи — це оплачувані роботи, вид та перелік яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Оплата за виконання таких робіт перераховується постраждалій людині.

Депутати також розглядали аналогічний законопроєкт №3908. У ньому пропонувалося збільшити розмір штрафу за домашнє насильство: за перше порушення хотіли стягати від 17 до 34 тисяч грн, а за друге — від 34 до 68 тисяч. Але цей законопроєкт не підтримали.

Джерело: w1.c1.rada.gov.ua, loyer.com.ua

Фото: Pexels