У ВРУ пропонують посилити відповідальність за порушення ПДР

Верховна Рада планує посилити відповідальність на порушення ПДР. Зокрема, пішоходів хочуть зобов’язати використовувати світловідбиваючі елементи на одязі у вечірній час.

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності підтримав ряд законопроєктів щодо посилення відповідальності за порушення правил дорожнього руху.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Так, законопроєкти № 2694 і № 2696 спрямовані на забезпечення безпеки пішоходів, які перебувають в темний час доби на проїжджій частині дороги (вулиці), завдяки використанню світловідбиваючих елементів (стрічка, наклейка, жилет), і на зменшення кількості аварій за участю пішоходів.

Окрім цього, пропонується ввести відповідальність водіїв і пасажирів за порушення ними правил користування ременями безпеки, мотошоломами або спеціальними жилетами зі світловідбиваючими елементами, а також посилити відповідальність за такі правопорушення.

Проєктом № 2697 пропонується внести зміни в санкції адміністративних правопорушень, підвищивши розмір штрафу за порушення пішоходами правил дорожнього руху, в тому числі у разі знаходження їх в стані сп’яніння, або якщо такі дії призвели до створення аварійної обстановки.

Також пропонується виключити такий вид адміністративного стягнення як попередження. За результатами обговорення члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти всі законопроєкти за основу.

Джерело: sud.ua

Фото: 24tv.ua