У ВРУ пропонують збільшити пенсійний вік українців

До Верховної Ради внесли законопроєкт щодо підвищення пенсійного віку для українців. До 2035-го його пропонують збільшити ще на рік — до 61 року.

Проєкт закону вже зареєстрували в парламенті.

Ним пропонують з 1 січня 2023 року щороку збільшувати пенсійний вік на один місяць. Це триватиме до 2035-го, і загалом збільшення становитиме один рік. Тому на пенсію можна буде виходити не в 60, як це є зараз для чоловіків та жінок, а в 61 рік.

Також законопроєктом пропонують зменшити пенсійний вік на 6 місяців за умови народження дитини та її догляду до шестирічного віку. Зменшення пенсійного віку для жінок на такий термін передбачається за кожну дитину. Але воно не зможе бути більшим ніж три роки.

У пояснювальній записці до документа зазначається, що його ухвалення допоможе покращити демографічну ситуацію в Україні. Аргументується це тим, що попри збільшення пенсійного віку пропонується зменшити на 6 місяців пенсійний вік жінкам, які народили й виховали дитину. Посилаються на міжнародний досвід.

Нагадаємо, з 1 квітня 2021 року мінімальний пенсійний вік для жінок збільшили до 60 років і зрівняли з чоловічим. Це стало останнім підвищенням віку в межах змін, які розпочали ще у 2011 році.