В Амстердамі суд ухвалив рішення про передачу «скіфського золота» Україні

Апеляційний суд Амстердама після 7 років розгляду ухвалив передати «скіфське золото» з окупованих кримських музеїв Україні.

Відповідне рішення суд ухвалив у вівторок, 26 жовтня, цитує Укрінформ із посиланням на кореспондента у залі суду.

Рішення ще можна оскаржити у Верховному суді Нідерландів.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на це рішення так:

«Ми завжди повертаємо своє. Спочатку повернемо «скіфське золото», а потім і Крим».

У 2014 році понад дві тисячі експонатів вивезли з музеїв Криму на виставку до Амстердама. Після окупації Криму Росія та Україна сперечалися про приналежність колекції.

Київ на суді наголошував, що українське законодавство передбачає, усі музейні експонати перебувають у власності держави, а музеї є лише тимчасовими розпорядниками.

Як пише BBC, на боці України стояла й конвенція ЮНЕСКО від 1970 року, згідно з якою кожна суверенна держава має право вивозити або не вивозити, забороняти відчуження та повертати з виставок будь-які культурні цінності, якщо вважає такі дії незаконними.

Нагадаємо, що улітку 2014 року в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі демонструвалася виставка «Крим: золотий острів у Чорному морі», яка налічувала понад 500 експонатів із чотирьох музеїв Криму (Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Національний заповідник «Херсонес Таврійський» і Бахчисарайський історико-культурний заповідник).

Через окупацію Криму експозицію не повернули на півострів.

14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердаму ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв повинні повернути в Україну. Рішення винесли на підставі конвенції ЮНЕСКО.

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердаму отримав від окупаційної влади Криму апеляцію на це рішення суду. Там вважають, що «скіфське золото» має зберігатися на окупованому півострові.

Джерело: Babelloyer.com.ua

Фото: 24 канал