В Україні планують впровадити електронне посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію ТЗ

23 жовтня Кабінет міністрів України прийняв постанову про впровадження електронного посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Зміни відбудуться в рамках проекту «ДіЯ». Запрацює мобільний додаток, у який буде змога завантажити посвідчення водія і свідоцтво про реєстрацію ТЗ.

На практиці це означає, що абсолютно всі водії зможуть не носити з собою права кожен день, а власники автомобілів ще і техпаспорти.

«Ми запроваджуємо цифровізацію документів, які будуть завжди під рукою — у вашому смартфоні! Після авторизації в електронному кабінеті громадянина через мобільномий додаток “ДіЯ”, кожен українець зможе швидко та зручно їх пред’явити у разі потреби, — написав очільник уряду. — Вже незабаром послуга запрацює в тестовому режимі і водіям не потрібно витрачати купу часу та псувати свої нерви! Це експеримент, надалі будемо розширювати перелік», – прокоментував Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Деякі аспекти:

  • Опція пред’явити свідоцтво про реєстрацію ТЗ в електронній формі спершу буде доступна тільки власникам тз, а не користувачам. Кермувальникам за дорученням/без доручення доведеться зачекати;
  • в майбутньому, у випадку позбавлення когось права керування, про це просто буде проставлятися відмітка в базі. Фізичне вилучення посвідчення і тимчасові талони на право керування відійдуть в минуле.

Джерело: facebook.com

Фото: 5.ua