В Україні пропонують ввести прогресивну шкалу оподаткування при сплаті ПДФО

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10066, яким передбачено внести зміни до ПКУ щодо запровадження прогресивної шкали оподаткування при сплаті податку на доходи фізичних осіб.

Про це повідомив «Вісник» ДФСУ.

Законопроектом пропонується запровадити прогресивну шкалу оподаткування доходів фізичних осіб за принципом: «багатий платить більше». Максимальна ставка податку відповідно до запропонованого законопроекту становить 48% і її має сплачувати той, хто одержав дохід, понад 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, тобто більше 960 500 грн. Мінімальна або базова ставка становить 5%. Її мають сплачувати ті, хто одержав дохід в розмірі до трьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб (5 760 грн). Крім того, пропонується встановити ставку податку на доходи фізичних осіб в розмірі 0% для осіб, що отримали доходи у вигляді заробітної плати до одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 921 грн). Таким чином, для малозабезпеченого населення податковий тягар трохи зменшиться.

Також законопроектом пропонується ввести прогресивне оподаткування податку на доходи фізичних осіб і для доходів у вигляді дивідендів, інвестиційних доходів та всіх інших доходів фізичних осіб. Згідно із законопроектом ставка оподаткування залежатиме, в першу чергу, не від походження доходів, а від їх розміру.