В Україні запрацював сервіс для онлайн-оформлення пенсії

Пенсійний фонд запровадив сервіс «E-пенсія», який надає можливість оформлювати пенсію онлайн через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду.

Нова послуга передбачає відправлення документів для призначення пенсії в електронній формі. Однак після розгляду і ухвалення позитивного рішення щодо призначення пенсії одержувачеві все одно доведеться прийти в ПФ за посвідченням (повідомлення про час візиту прийде на електронну пошту або SMS).

Для того, аби подати онлайн-заяву, потрібно зареєструватися на веб-порталі електронних послуг і слідувати інструкції: спершу заповнити анкету і завантажити необхідні документи, а тоді підписати заяву електронним підписом і відправити її до ПФ. За словами голови правління ПФ Ірини Ковпашко, на опрацювання заяви відведено 10 днів. Також зазначається, що впровадження такої системи повинно значно спростити взаємодію ПФ із громадянами, зменшивши витрати часу.

Окрім цього, згодом планується презентація наступного етапу системи «E-пенсія» — безкоштовний мобільний додаток, за допомогою якого можна буде самостійно подавати інформацію до ПФ і отримувати її. Зокрема, інформацію про власний заробіток, страховий стаж, про те, на якому етапі розгляду знаходиться звернення тощо.

Фото: glavcom.ua