В Україні змінилися правила видачі водійських посвідчень

Кабінетом Міністрів України внесено зміни до ряду постанов, пов’язаних з порядком видачі посвідчень водія, підготовки водіїв, а також акредитацією автошкіл.

В Україні відбулися зміни в процедурі видачі водійських посвідчень, підготовки водіїв та акредитації автошкіл. Таку інформацію поширили в Головному сервісному центрі МВС.

«Введена відеофіксація складання іспитів із знань правил дорожнього руху й навичок керування транспортними засобами. Для цього в кожному екзаменаційному авто буде встановлено спеціальне обладнання», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що відеофіксація процесу складення теоретичного іспиту наразі вже реалізована в сервісних центрах МВС нового зразка.

Відтепер неможливо буде скласти теоретичний іспит в одному територіальному сервісному центрі МВС, а практичний – в іншому.

Нормативними змінами також передбачено, що всі випускники, які закінчили навчання з підготовки водіїв у закладах професійно-технічної освіти будуть допущені до складання іспитів без додаткового навчання в автошколі.

Крім того, на сайті Головного сервісного центру МВС можна підготуватися до теоретичної частини іспиту з правил дорожнього руху завдяки безкоштовному онлайн-тренажеру. Зазначається, що він є ідентичним іспиту, який здається в сервісному центрі МВС. Також на сайті можна скачати повний перелік питань по ПДР і варіанти відповідей на них.

До двох років скорочено строк дії отриманого в автошколі свідоцтва про закінчення навчального закладу з підготовки водіїв транспортних засобів. Також отримати або обміняти посвідчення водія буде неможливо без позначки про місце реєстрації в документі, що посвідчує особу.

Викладачі та інструктори з водіння будуть зобов’язані вносити в спеціальний електронний журнал інформацію про час проведення теоретичних і практичних занять, а також про транспортний засіб, на якому буде проводитися практичне заняття.

Для автошкіл скасовується вимога щодо придбання в територіальних сервісних центрах МВС бланків свідоцтв про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів.

Акредитацією автошкіл тепер займатимуться регіональні сервісні центри МВС за місцем розташування закладів. Для автошкіл, які належать до сфери управління Міністерства освіти і науки, запроваджується спрощений механізм акредитації.

Фото: iTechua