Власників електросамокатів внесуть в нову категорію учасників дорожнього руху

ВРУ прийняла за основу законопроєкт № 3023, який пропонує створити нову категорію учасників дорожнього руху «користувачі персонального легкого електротранспорту».

До неї увійдуть особи, які рухаються на одно-, дво- або триколісному електромеханічному транспортному засобі (крім інвалідних колясок та велосипедів, обладнаних електродвигунами). Зокрема, власники електросамокатів, електроскутерів, сігвеїв, гіробордів, гіроскутерів тощо.

Законопроєкт також передбачає права та обовʼязки для них. Зокрема, вони отримують право їздити по спеціальних велосипедних доріжках, а за їх відсутності — по краю проїзної частини дороги, вулиці чи по узбіччю.

Щодо обов’язків, то можливе використання лише технічно справного і належним чином обладнаного електротранспорту (світловідбивачі, звуковий сигнал). При цьому, такий транспорт не може брати пасажирів, якщо технічно не передбачена така можливість.

Також забороняється водіння у нетверезому стані, під наркотиками або під ліками, які знижують увагу та швидкість реакції.  Користуватися смартфонами під час руху теж не можна буде.

Адміністративна відповідальність за порушення вимог буде за ч. 2 ст. 127 КУпАП, яка стосується порушень користування велосипед, і передбачає штраф у 5 неоподатковуваних мінімумів (85 грн).

Фото: pixabay