ВРУ у першому читанні ухвалила Держбюджет на 2022 рік

Верховна Рада ухвалила запропоновані зміни та висновки щодо проєкту Державного бюджету на 2022 рік. Таким чином його ухвалили у першому читанні.

За відповідне рішення проголосували 264 нардепи.

«Бюджетні висновки закріплюють ключові параметри, що мають бути обов’язково враховані при доопрацюванні проєкту Державного бюджету Кабміном до другого читання», — зазначили у парламенті.

У Держбюджеті-2022 витрати з державного боргу плануються на рівні 574,7 млрд грн. Доходи закладені на рівні 1,2777 трлн грн, а витрати — 1,4657 трлн грн.

Дефіцит бюджету знизиться до 3,5% ВВП. Зростання економіки передбачено на рівні 3,8%, інфляція на рівні 6,2%, а курс долара США на рівні 28,6 грн за $1.

Парламент у бюджетних висновках рекомендував уряду в редакції законопроєкту до другого читання збільшити доходи загального фонду держбюджету на наступний рік на 6,5 млрд грн коштом збільшення очікуваних надходжень від податку на додану вартість (ПДВ) з імпорту.

Крім цього, парламент рекомендував передбачити субвенцію з державного бюджету місцевим на боротьбу з пандемією та її наслідками під час навчального процесу в школах — 1 млрд грн, а також — фінансування програми «Питна вода України на 2022-2026 роки» в розмірі 1 млрд грн.

Ще 1,5 млрд грн народні депутати пропонують передбачити як субвенцію місцевим громадам на купівлю устаткування для харчоблоків у школах — 1,5 млрд грн.

Джерело: Babelloyer.com.ua

Фото: Pexels