З 1 травня українці платять пеню за несвоєчасну оплату комунальних послуг

1 травня 2019 року набула чинності норма Закону України «Про житлово-комунальні послуги», якою передбачене накладення штрафів за прострочення оплати комунальних послуг.

Верховна Рада України ухвалила цей Закон 9 листопада 2017 року. Передбачалось, що дана норма буде введена в дію 1 січня 2019 року, але 7 червня 2018 року народні депутати відтермінували її.

Так, у випадку несвоєчасної плати за житлово-комунальні послуги споживач платитиме пеню. Розмір штрафу становитиме не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

Пеню нараховуватимуть з першого робочого дня після останнього терміну оплати послуг.

Водночас пеню не будуть нараховувати, якщо держава має борг по виплаті субсидій чи інших пільг або роботодавець не платить зарплату, і людина зможе це довести, а також якщо мешканець не проживав у будинку.

Законом також передбачено, що з 1 травня 2019 року споживачі протягом року зобов’язані укласти індивідуальні чи колективні договори з постачальниками послуг.

Якщо мешканці багатоповерхівки не домовилися щодо типу договору, із кожним споживачем укладають індивідуальний договір з уточненням, що співвласники організовують технічне обслуговування, поточний та капітальний ремонт за власні кошти.

Фото: Max Pixel