Збільшено штрафи за незаконну порубку та знищення лісу

Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів» (№10201-1).

Законом передбачається внесення змін до статті 246 та 201-1 Кримінального кодексу України.

Також пропонується збільшити розміри штрафів, передбачених статтями 64, 65, 65-1, 66 Кодексу України про адміністративні правопорушення, аби ліквідувати диспропорцію між адміністративним і кримінальним покаранням даного виду злочину.

У статті 201-1 «Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивозу за межі митної території України» під поняттям «у великому розмірі» слід розуміти переміщення матеріалів, вартість яких у вісімнадцять і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (раніше — 1 тисяча), під переміщенням в особливо великому розмірі — вартість яких у тридцять шість і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (раніше — 2 тисячі).

У статі 246 «Незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу» істотною шкодою вважається така шкода, яка у 20 і більше разів (раніше – дві тисячі) перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у 60 і більше разів (раніше п’ять тисяч) перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Також збільшено розміри штрафів, передбачених статтями 64, 65, 65-1, 66 Кодексу України про адміністративні правопорушення, аби ліквідувати диспропорцію між адміністративним і кримінальним покаранням даного виду злочину. Штрафи зросли за порушення встановленого порядку використання лісосічного фонду, заготівлі і вивезення деревини, заготівлі живиці, незаконну порубку, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка, знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень і знищення або пошкодження підросту в лісах.

Фото: Max Pixel